5 GECE 6 GÜNDÜZ PROGRAM

TUR PROGRAMI

MISIR TURU

misirbayragi

1.GÜN (ANKARA / KAHİRE )

Esenboğa Havalimanında akşam saat 19.00’da hazır olduktan sonra saat 21.00’de İstanbul’a hareket ve saat 23.15’de Gümrük ve biletleme işleminden sonra Türk havayolları ile Kahire’ye uçuş. Kahire’ye varışımıza istinaden Mısırdaki yetkili acenta tarafından karşılanarak otobüs ile Kahire’de konaklayacağımız İntercontinantel (5yıldız) otele transfer yerleşimin ardından istirahat.

2.GÜN ( KAHİRE )

Sabah Kahvaltısını otelde aldıktan sonra lobide buluşma Dünyanın yedi harikasından ve eski Mısır medeniyetinin en önemli eserlerinden biri olan Piramitler (Gizza, Keoppa, Kefren, Mikerimos, Sfenksler) in gezilmesi, ufak bir şehir turunun ardından Nil Turu için gemiye hareket, Panoramik Kahire gece manzarası ve gemide yüzer lokantada saat 20.00 – 22.00 sularında müzikli eğlenceli akşam yemeği, Otele dönüş ve istirahat.

3.GÜN (İSKENDERİYE) :

Otelde yapılan sabah kahvaltısından sonra, İskenderiye’ye hareket (kahire – İskenderiye arası 3 saat) şehrin gezilmesi, İskenderiye feneri, İskenderiye kalesi, deniz müzesi ve büyük akvaryum, Kral Faruk’un Sarayı, İskenderiye Kütüphanesi, öğle yemeği turistik bir Resturant’da yenildikten sonra Panaromik şehir turunun ardından, Kahire’de ki otelimize geri dönüş. Akşam yemeği ve istirahat otelimizde.

4.GÜN (TUR- İ SİNA ) :

Otelde yapılan sabah kahvaltısının ardından, Tur-i Sina’ya hareket. Yol esnasında görülecek yerler (Süveş kanalı, Mısır-İsrail savaşı kalıntıları, Hz. Musa kuyusu, Hz.Salih’in kabri gezilecek.) burada konaklama yapacağımız Catherine Plaza otele yerleşim istirahatın ardından. Kutsal bir mekan olan Tur-i Sina Dağına (Musa dağı) ziyareti (dağa çıkış 3 saat – iniş 2 saat sürmektedir ve dileyen katılımcılar kendi imkanları ile dağa çıkabilecektir) St caterina manastırı ve yol üzerinde gezilecek diğer yerlerin gezilmesi daha sonra otele dönüş, akşam yemeği otelimizde ve istirahat.

5.GÜN (KAHİRE) :

Otelde yapılan sabah kahvaltısından sonra, Kahire’ye hareket, Kahire müzesi ziyareti, Selahaddin-i Eyyubi kalesi ve meşhur Han halil çarşısında gezinti, Hz. Zeynep Camii, Hz. Ayşe Camii, Hz. Hüseyin Camii, İslam Dünyasının 1000 yıllık ilim merkezi Ezher Camii ve Külliyesi,Mehmet Ali Paşa Camii ziyareti, Amr İbn as camii, Tolunoğlu camii ziyaretleri daha sonra otele dönüş, akşam yemeği otelimizde ve istirahat.

6.GÜN (KAHİRE) :

Otelde yapılan sabah kahvaltısından sonra Firavunlar köyü ve Sakara piramitleri gezisi, Han Halil çarşısı gezisi alış -veriş turları ve panoramik şehir turunun ardından Akşam yemeğini güzel bir resturant’da yedikten sonra. Buradan otobüs ile hava alanına hareket saat 03.30’da Kahire’den İstanbul’a saat 08.00’de Ankara’ya hareket saat 09.00’da varış ile birlikte gezimizin sonu.

Ücrete Dahil Olanlar

2 gece – Meşhed / 1 Gece – İsfehan / 2 Gece – Kum / 1 Gece- Tahran
(Sabah + Akşam yemeği dahil)

HAVAYOLU

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler : Programda Olmayan Yemekler, Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri, Yurt Dışı Harç Bedeli 15 TL, Otelde Yapılan Ekstralar ve İçecekler.

Fiyat İçin Lütfen İletişime Geçiniz

Beş Yıldızlı Oteller de İki kişilik odada 1 kişi :