6 GECE - 7 GÜNDÜZ İRAN TURU

TUR PROGRAMI

MEŞHED – TAHRAN – İSFEHAN –KAŞHAN – KUM

iranbayrak

1.GÜN ANKARA >TAHRAN>MEŞHED :

Akşam Saat 21.30’da Ankara Esenboğa Havaalanı Dışhatlar B terminalin’de hazır bulunduktan sonra TK7360 ille Saat 23:20’de Anadolu Jet İle Direkt Tahran’a uçuyoruz. Yerel saat ile : 03.25’de Tahrana varış. Gümrük işlemlerinin ardından İçhatlara Geçiş Yapıp İran Havayolları ile saat …….’da Meşhed’e uçuyoruz. Meşhed havaalanına iniş, otobüsümüzle Meşhed’de kalacağımız Otelimize hareket otele giriş. Akşam yemeği otelimizde

2.GÜN / MEŞHED :

Sabah kahvaltısından sonra Meşhed’deki ziyaret yerlerinin gezilmesi İmam Rıza’nın (r.a.) Türbesi,Türbedeki kütüphane ve müzeler,kuran Müzesi, İmam Rıza’nın (r.a.) kardeşleri Yasir ve Nasır’ın türbeleri,Ebaselt’in Türbesi, Halı Müzesi, Harun Reşid’in Zindanı ziyaretlerin ardından otele dönüş Akşam yemeği ve istirahat.

3.GÜN /MEŞHED-İSFAHAN :

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Meşhed’de yarım kalan ziyaret yerlerinin gezilmesi Ferudin-i Attari, Nişaburi ve İmam Muhammed Gazali Türbeleri (atari Nişaburi : Nişabur şehrinde’ki İmam Gazali; Meşhed’e 24-25 KM uzaklıkta Haruniye’de) ziyaretlerin tamamlanmasının ardından öğlen saatlerinde Meşhed’den İsfehan’a uçmak üzere hava alanına hareket. Saat : …:…’da İsfahan’a uçuş. İsfahan’a varış, Mescid-i İmam, Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Menar-ı Cunban (titreyen minareler) gezisinin ardından Hacu ve Siyosepol köprülerinde gezi. Gezi sonrası otele giriş. Akşam yemeği ve bir gece konaklama İsfahan’daki otelimizde.

4.GÜN  /İSFAHAN>KAŞHAN>KUM :

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra İsfahan turuna başlıyoruz. Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı gezileri. İmam Meydanında Şeyh Lütfullah Camii ve Ali Kapu Sarayını gezip İran halıları hakkında bilgi aldıktan sonra çarşı için serbest vakit. serbest vakit sonrası İran’ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket. Yol güzergahımızda bulunan Kaşhan’daki tarihi evlerin (Tabatabai) gezilmesi. İran’ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir’in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi. Kum şehrine varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5.GÜN  /TAHRAN :

Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Tahran turumuza başlıyoruz. Azadi Meydanı, Sa’daabad Sarayı ve Müzesi , Bazar-i Buzurg (büyük Pazar),İmam Humeyni’nin Cemaran’daki evi ve İran’ın en büyük tarihi müzesi olarak kabul edilen Rıza Abbasi Müzesi gezileri. Ehl-i beytten Salih (r.a.) kabr-i şerif ziyareti Ulusal Müze gezisi Akşam yemeği ve konaklama Kum’daki otelde olacaktır.

Not:

Bu gezinin tamamı bir güne sığmayacağı için iki gün zarfında geziler yapılacaktır.

6.GÜN / TAHRAN :

Eksik kalan Tahran gezilerine devam edilecek ve ayrıca Masumen’nin (r.a.) Türbesi, Camii ve kabrinin ziyaret edilmesi.Şehitlik, Hz Mehdi’nin zuhur edeceği varsayılan Cemkeran Cami’nin ziyaret edilmesi ziyaretlerin ardından. Akşam otele dönüş akşam yemeği ve istirahat.

KONAKLAMA

2 gece – Meşhed / 1 Gece – İsfehan / 2 Gece – Kum / 1 Gece- Tahran
(Sabah + Akşam yemeği dahil)

HAVAYOLU

Anadolu Jet ve İran’daki İçhat uçuşlar İran Hava Yolları

Fiyat İçin Lütfen İletişime Geçiniz

İki ve Üç kişilik oda 1 kişi :