Kazablanka – Marakeş – Rabat – Fas Gezi Programı

TUR PROGRAMI

TARİH KOKAN BİR YOLCULUK FAS TURU

6 gece – 7 Gündüz

TUR PROGRAMI

fasbayrak

1. Gün İstanbul – Kazablanka

Saat 06.00’ da Esenboğa havaalanında hazır bulunduktan sonra Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, sabah saat 07.30’da Ankara’dan İstanbul’a hareket İstanbul’dan saat 10.05’de, Türk Havayolları TK1127 sefer sayılı uçağı ile Casablanca’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 4,5 saat sürecek. Yerel saat ile 12.10’da 5. Muhammed Havalimanına iniş Casablanca’ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra, tarihi şehri gezmeye, Birleşmiş Milletler Meydanı ile başlıyoruz. Corniche semti Muhammed V Bulvarı’nı görecek, gezinin ardından otele dönüş Akşam yemeği ve istirahat.

2. Gün Kazablanka;

Otelde yapılan Kahvaltının ardından, Atlas Okyanusu Kıyısındaki Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük 2. camisidir. İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. Daha sonra tarihi Kazablanka şehrini ziyaret. Ziyaret esnasında tarihi çarşılarla, fatimi kapıları, Kazablanka Kapısını, ve 100 yıl önce Fransızlar tarafından yapılan eski Kazablanka çarşısı gezisi, sonra eski El – Habus şehrinin gezisi. akşam yemeği otelde ve geceleme.

3. Gün Kazablanka :

Sabah Kahvaltısının ardından, Başkent Rabat şehrinde Kral Muhammed V’in anıt mezarı, Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesini ve Hassan II Kulesi’ni görecek ve Rabattaki diğer tarihi ve turistik yerlerin gezilmesinin ardından tarihi FES şehrine hareket burada bulunan tarihi ve turistik yerlerin gezilmesinin ardından otele dönüş, Akşam yemeği ve istirahat.

4. Gün FES – Marakeş :

Sabah Kahvaltının ardından, özel aracımızla Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Fes Marekeş arası (450 KM) Marakeş’e varışımızda, otelimize yerleşme akşam yemeği ve istirahat.

5. Gün Marakeş :

Kahvaltı sonrası, Şehir gezisi yapıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri’ni gezecek, yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jama El Fena’da bitiyoruz. Otele dönüş akşam yemeği ve istirahat.

6. Gün Marekeş :

Kahvaltı sonrası, geri kalan ziyaretlerin tamamlanması ve alış veriş turu Gezimizin ardından, geleneksel Folklör eşliğinde sunum yapan Ali Bin Fellah resturant’da Eğlenceli bir akşam yemeği.

7. Gün Kazablanka – İstanbul – Ankara :

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Özel aracımızla Kazablanca Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. havalimanına varışımızda, Türk Havayolları’nın TK1128 sefer sayılı uçağı ile yapacağımız dönüş uçuşumuz saat 13.10’da. Yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğun ardından, yerel saat ile 20.45’te İstanbul’a Saat 22.00’da İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 23.00’de varış ile birlikte gezimizin sonu.

KONAKLAMA

İki kişilik oda’da bir kişi fiyatı

HAVAYOLU

Fiyat İçin Lütfen İletişime Geçiniz